ganduri intr-o vineri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

ganduri intr-o vineri

Mesaj  csv74ro la data de Mar Apr 07, 2009 6:25 pm

1 Dovada cea mai buna a vanatorului din mine sunt eu, victima...

2 Daca maine nu ma voi trezi va voi ruga sa radeti; sigur am avut barcagiul invitat dupa cina...

3 Iarba creste ingrijita de frunze, de aceea copacii imi fac umbra necunoscuta de aparente.

4 Rodul ferestrei luminate aduce privitorului pofta, pe cand semaforul joaca asteptarile publicistice.

5 Daca vreodata nu vei vedea semnul plus, nu inseamna ca inmultirea se imparte la minus...

6 Floarea de colt creste intotdeauna in mijloc, dar e cu atat mai rara cu cat e culeasa mai des.

7 Daca mi-as desface poezia in cuvinte, cuvintele in litere, tot n-ar conta ce am pe o anumita noptiera!

8 Nu intra in haosul meu! Te va inghiti maturand, e intotdeauna feminin..Haosul reprezinta libertatea mea de a crede in tine, informitatea ta de a crede...

9 Daca sucomba lacul din fata parcarii inseamna ca va fi seceta? Ah, atunci vecina de mai sus mi-ar stropi geamurile balconului...

10 De ce trebuie sa fim protocolari cu cineva de care avem nevoie? Nu ar fi mai simplu sa spui ce astepti? Dar daca astepti ceva, de ce trebuie sa astepti intotdeauna acel ceva pana se iveste un alt ceva...

11 Daca aerul, apa, focul, metalul, ideile - curg, eu de ce nu curg niciodata?

12 Rostul celulei e sa se dezvolte, cand ajunge mare se divide, tot asa. Asta inseamna ca eu contin celulele adamului? Asta da perpetuum mobile...

13 Cel mai inteligent de pe planeta e gandacul de bucatarie! El stie in fiecare noapte cand sa nu-i fie frica...

14 Daca se intampla sa nu mai fiu eu, macar un timp, ai vedea in mine creatie?

15 Daca oamenii ar avea ochii rosii semafoarele se vor vopsi in alb- gri- negru?

Cum totul e atat de simplu, imi rezerv parerea de a nu crede luptele (razboiul) ca pe ceva care nu e necesar!!!

csv74ro
Galactic
Galactic

masculin Numarul mesajelor : 268
Varsta : 43
Localizare : Bacau , Romania
Data de inscriere : 11/01/2008

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum